Materiały do pobrania:

 

Zakończenie projektu „Odważni w działaniu”

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Starogardzie Gdańskim zakończyło realizację kolejnej edycji projektu pn. „Odważni w działaniu”, skierowanego do grupy 30 dzieci i młodzieży z terenu powiatu starogardzkiego. Pozyskanie dodatkowych środków w ramach Programu Osłonowego Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej „Wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie” pozwoliło na zorganizowanie i przeprowadzenie szeregu zróżnicowanych aktywności mających na celu profilaktykę przemocy oraz zainteresowanie alternatywnymi formami spędzania wolnego czasu.

W okresie od sierpnia do grudnia br. uczestnicy projektu skorzystali między innymi z dwudniowego wyjazdu na Zamek w Gniewie, podczas którego oprócz fantastycznej lekcji historii, wzięli udział w warsztatach edukacyjno-integracyjnych przeprowadzonych przez specjalistę terapii uzależnień dzieci i młodzieży. Charakter wyjazdowy miało także bardzo interesujące spotkanie z tajemnicami zjawisk przyrodniczych w „Centrum Nauki Experyment” w Gdyni. Organizatorzy projektu zadbali o rozwój indywidualnych zainteresowań poprzez zorganizowanie zajęć plastyczno-artystycznych, taneczno-wokalnych, warsztatów kulinarnych i zajęć na basenie. Dużym zainteresowaniem uczestników cieszyły się zajęcia samoobrony, podczas których dzięki wspaniałemu trenerowi, dzieci miały okazję poznać tajniki aikido – japońskiej sztuki walki. Cennym doświadczeniem były także warsztaty pedagogiczne oraz indywidualne spotkania z psychologiem. Zwieńczeniem wszystkich powyższych aktywności było wspólne wyjście na kręgielnię.

Zaoferowane wsparcie to inwestycja w młodego człowieka, które jest niewątpliwie największym sukcesem tego przedsięwzięcia. Realizacja każdego projektu to duża odpowiedzialność i wyzwanie dla jednostki, ale też ogromna satysfakcja kiedy na twarzach dzieci widzimy uśmiech, zadowolenie i siłę do pokonywania codziennych trudności.

Pragniemy serdecznie podziękować uczestnikom, rodzicom, opiekunom i wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu za dojrzałe podejście do problematyki przemocy. Zapraszamy do kolejnych edycji.

 

Spotkanie z Dariuszem Michalczewskim

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim z inicjatywy Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Tatiany Neumann, odbyło się niezwykłe spotkanie mające na celu rozbudzenie sportowego ducha oraz promocję zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. Zaproszony gość, wielokrotny mistrz świata w boksie, wspaniały promotor sportu, od wielu lat zaangażowany w działalność charytatywną Dariusz Michalczewski, podzielił się z uczestnikami spotkania życiowym doświadczeniem oraz historią o początkach swojej przygody z zawodowym ringiem. Dynamiczna, interesująca opowieść, wywołała wśród zebranych podziw dla dokonań zarówno sportowych jak i społecznych w ramach działalności Fundacji „Równe szanse”, której Dariusz Michalczewski jest założycielem. Fundacja zajmuje się m. in. wspieraniem utalentowanych młodych ludzi, których warunki materialne uniemożliwiają rozwijanie talentu sportowego. Pełne emocji i radości spotkanie z jednym z najwybitniejszych i najsympatyczniejszych polskich sportowców na długo pozostanie w pamięci wszystkich jego uczestników.

Uroczystość nawiązywała do zakończonej w grudniu 2015 r. kolejnej edycji projektu skierowanego do dzieci i młodzieży w ramach Programu Osłonowego Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej „Wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie”.